Paul Gauguin Cruises

Francúzska Polynézia v all-inclusive luxusnom balení

Spoločnosť Paul Gauguin prevádzkuje luxusnú výletnú loď, ktorá vás prevedie krásami Francúzskej Polynézie. Ponúka plavby rôznej dĺžky, ktoré začínajú vždy v Tahitskom Papeete. Francúzska Polynézia je už dlho stredobodom záujmov pre romantikov, ktorí hľadajú dovolenku ďaleko od reality a tento reťazec 118 ostrovov a atolov učaruje i dobrodružným povahám. Vydajte sa na ďalekú cestu, kde sa môžete kochať exotickým rajom,  potápať, šnorchlovať, vyraziť na túru a plávať s morskými korytnačkami, žralokmi či rajami. Vyskúšajte plavby od Paul Gauguin, ktorých vlajková  loď rovnakého mena bola vytvorená špeciálne pre tento región. Táto loď poskytuje pohodlné all-inclusive výlety plné zážitkov, na ktorých, primerane, slúži ako pozadie fantastickej scenérie.

Servis na palube patrí medzi najlepšie na šírom mori; vyše 200-členná posádka je nekonečne ochotná, milá a priateľská. Tieto ostrovy dôverne pozná a veľmi rada sa s vami o tieto vedomosti podelí. Dozviete sa o polynézskych ostrovoch nielen od samotných domácich obyvateľov, no aj od renomovaných archeológov a morských biológov. Na pobrežné exkurzie vykročíte v spoločnosti vysoko kvalifikovaných sprievodcov a organizátorov.
Oznámenia na palube sú v anglickom a následne vo francúzskom jazyku.

Destinácie: S loďou Paul Gauguin môžete zavítať na miesta ako Tahiti, Bora Bora, Fiji, Bali, Cook ostrovy, Markézske ostrovy..
Konkrétne môžete zažiť napríklad Tuamotus, Tonga, Rangiroa, Huahine, Moorea, Aitutaki, Savusavu, Vavau, Tahaa, Rarotonga a iné..

Názov lode

Tonáž

Hodnotenie kvality
https://www.luxusneplavby.sk/images/content/content/1843/berlitz_logo.jpg

Kapacita

Rok výstavby

Posledná renovácia

Paul Gauguin

  19.200 t

332 pax

1997

2012

 

Ubytovanie: Všetky kajuty majú výhľad na oceán a takmer 70 % z nich má aj balkón. Obsahujú manželské postele a takmer všetky vaňu a zároveň aj sprchu; zopár z nich ponúka iba sprchu. L'Occitane výrobky do kúpeľa sú štandardne vo všetkých kajutách. Taktiež sú zásobené sušičom na vlasy, županmi a papučami. Každá kajuta ponúka posedenie s malým stolom, kreslom a pohovkou, písací stôl a TV s plochou obrazovkou. Filmové kanály sú k dispozícii v angličtine a francúzštine a všetky televízory sú vybavené i DVD prehrávačmi; DVD je možné si zapožičať na recepcii. Balkóny obsahujú aspoň dve prútené stoličky a malý sklenený stôl. Väčšie balkóny sú vybavené lehátkami. Zatiaľ čo všetky kajuty majú chladničky, ktoré sú dopĺňané denne sódou, vodou a pivom, kajuty kategórie B a vyššie, obsahujú vlastné barové zostavy a služby majordóma.
Dve Owner Suites (apartmány) ponúkajú oddelenú spálňu a jedálenský/obývací priestor. Dve Grand Suites ponúkajú priestranný kombinovaný obývací a spálňový priestor spolu s obrovskými balkónmi, ktoré sa tiahnu okolo apartmánu.
Na lodi nie sú k dispozícii rodinné kajuty.

Stravovanie: Cena za plavbu zahŕňa všetky jedlá, nealkoholické nápoje, vína a liehoviny. Môžete si tiež za príplatok vyžiadať vína z rozsiahleho archívu pivnice.
Jedlá  na palube sú veľmi nápadité a sú podávané v troch reštauráciách:
Prvou je L'Etoile, teda hlavná reštaurácia. Je otvorená od 6:30hod do 21 hod a ponúka jedlá rôznych svetových kuchýň s príchuťou Polynézie. Jedlo sa podáva v niekoľkých chodoch, obvykle s teplou a studenou možnosťou predjedla, rovnako ako polievkou, cestovinami, sorbetom a hlavným jedlom. Rezervácie nie sú nutné. Špeciálne diétne požiadavky je potrebné nahlásiť v dostatočnom predstihu.
Reštaurácia Le Grill je druhou možnosťou na raňajky (podávané formou bufetu od 7 hod do 09:30 hod ráno), obed (od 12 hod do 14 hod) a večere (od 18:30 hod do 20:30 hod). Návštevníci si môžu posedieť pod ochranným krytom alebo vonku na terase pri bazéne. Stoly pre štyroch alebo viac sú tiež k dispozícii. Podáva sa tu i popoludňajší čaj, každý deň od 16 hod do 17 hod. Tento zahŕňa tradičné položky ako šľahačku, koláčiky a sušienky, dokonca i zmrzlinu. Pri večeri (od 18:30 hod do 20:30 hode), Le Grill sa stáva reštauráciou, ktorá ponúka tichomorské špeciality, čerstvé miestne ryby, morské plody a steaky. Rezervácia je nutná, avšak nie je za príplatok.
V tretej reštaurácii, La Veranda, sa podávajú raňajky (od 7 hod do 9:30 hod), obed (12 hod do 14 hod) a večere (18:30 hod do 20:30 hod) a rezervácie sú nutné len na večeru. Raňajky a obed v La Veranda sú tiež podávané formou bufetu, no atmosféra je o niečo formálnejšia. Večer sa zameriava na francúzske jedlo.
Kajutová služba je k dispozícii 24 hodín denne. Vybrať si môžete z položiek ako sú steakové sendviče, pizza alebo Reubens. V noci si môžete objednať položky z menu L'Etoile a nechať si ich doručiť priamo na izbu. Neexistuje žiadny poplatok no malé sprepitné za doručenie je vždy vítané.

Hostia a program: Priemerný vek cestujúcich je 55 až 60 rokov, ale stretnete i plno mladších. Cieľová destinácia, Francúzska Polynézia - a najmä Paul Gauguin - priťahuje aj množstvo novomanželských párov na svadobnej ceste. Cestovatelia pochádzajú predovšetkým zo Spojených štátov a Francúzska, ale stretnete sa i s ľuďmi z Austrálie, Veľkej Británie, Japonska a Číny. Cestujúci majú tendenciu byť scestovaní a sú tiež lojálni - veľký počet ľudí sa na túto loď vracia znovu a znovu.
Na palube je k dispozícii na palube malé spa (kúpele) či kasíno, beauty salón a bazén. Cestujúci sa môžu zapojiť do výuky polynézskej "zumby" v dopoludňajších hodinách, učiť sa francúzske alebo polynézske hry alebo vyrábať vence.
Prakticky všetka zábava sa točí okolo Francúzskej Polynézie. Táto spoločnosť je jedinečná v tom, že na palube sa s vami plaví skupina talentovaných tahitských žien a mužov a učia cestujúcich o Francúzskej Polynézii, ale aj spievajú, tancujú a hovoria o tradíciách svojej vlasti. Dodáva to plavbe nový rozmer, ktorý inde nezažijete. Spoločnosť tiež pozýva výborných lektorov, ktorí prednášajú o miestnej kultúre a ekosystéme.
Deti: Na vybraných plavbách prináša spoločnosť na palubu dodatočnú posádku na starostlivosť o deti a sú zriadené aktivity ako pizza párty, filmové večery a večery remesiel. Väčšina týchto činností sa uskutočňuje v Captain’s Lounge, ktorá sa inak využíva pre súkromné akcie.
Okrem toho Paul Gauguin  Cruises ponúka za príplatok program Ambassadors of the Environment (Veľvyslanci pre životné prostredie), vytvorený na mieru pre rodiny s deťmi vo veku od 9 do 17 rokov v spolupráci s Jean-Michel Cousteau (synom Jacquesa Cousteaua) a Ocean Futures Society: tento program baví a vzdeláva pomocou niekoľkých eko-výletov. Rodičia a deti budú šnorchlovať a podnikať výlety na ostrovoch.

Dresscode: na palube nie je žiadny predpísaný, no odporúčame vám okrem klasickej letnej garderóby zbaliť si aj pevnú obuv na exkurzie, repelent, veľa opaľovacieho krému a podľa sezóny i pršiplášť.

Fajčenie: Vo vnútorných priestoroch lodí, vrátane kajút a balkónov, nie je dovolené fajčiť a tento zákaz sa vzťahuje aj na elektronické cigarety. Fajčenie je povolené iba vo viditeľne označených zónach na vonkajších palubách. 

Oficiálna valuta: Valutou na lodi Paul Gauguin je americký dolár ($).

V cene je zahrnuté:

 • Letecká doprava z Los Angeles na Papeete a späť a transfery do/z prístavu (s výnimkou Cruise-only plavieb)
 • Ubytovanie v kajute vybranej kategórie
 • Plná penzia a nápoje
 • 24 hodinový kajutový servis
 • Animácia a aktivity na palube
 • Niektoré animácie pre deti (len na vybraných plavbách)
 • Fitness centrum a bazén

V cene nie je zahrnuté:

 • Fakultatívne exkurzie na pevnine
 • Osobné výdaje na palube (kasíno, potápačský program, spa, kaderníctvo atď.)
 • Telefón a internet
 • Komplexné cestovné poistenie 
 • Víza (ak sú potrebné)

 

 

Katalógy a informatívne materiály: